human choroinic gonadotropin

Kde kúpiť letenky?

Rezervovať letenky si môže človek vo všeobecnosti troma spôsobmi. A to cez internet, telefonicky alebo osobne.

Internet

Ak sa človek rozhodne niekam cestovať lietadlom a má možnosť pripojenia na internet, môže ho využiť. Rezervácia leteniek cez internet je naozaj veľmi jednoduchá, pretože žiadna spoločnosť, ktorá letenky poskytuje nechce, aby prístup k jej produktom bol zložitý. V prípade, že by pri rezerváciách leteniek vznikali problémy, znamenalo by to nepríjemnosti nielen pre cestujúcich, ale aj pre samotnú spoločnosť. Existuje veľký počet slovenských domén, ktoré ponúkajú letenky na predaj a zároveň sa u nich dá uskutočniť rezervácia online.

kupovanie_leteniekNajznámejšou z nich je nepochybne stránka www.letenky.sk. Okrem toho cestujúci využívajú aj mnoho iných web stránok ako napríklad www.pelikan.sk alebo www.lacneletenky.sk. Je v podstate jedno na akej stránke sa človek rozhodne rezerváciu uskutočniť. Obyčajne sa spolieha na svoje skúsenosti. Najdôležitejšie ale je, že každý online predajca leteniek sa snaží svojim zákazníkom veci nekomplikovať a zachovať možnosti rezervácie čo najjednoduchšie.

Telefón

Telefonické rezervácie leteniek sú dnes už menej populárne, ako tie cez internet, ale stále sa využívajú. Ak sa teda človek rozhodne využiť telefonickú rezerváciu, jednoducho tak môže učiniť. Jediná vec, ktorú na to potrebuje je telefónne číslo na operátora danej spoločnosti, u ktorej si chce letenku rezervovať a samozrejme už by mal vedieť čo bude potrebovať. To znamená, že v prvom rade musí vedieť kam ide a kedy tam chce ísť. Telefónne čísla na operatérov má každá jedna spoločnosť, ktorá sa zaoberá predajom leteniek na svojej web stránke. Existujú aj letenky, ktoré sa dajú rezervovať len telefonicky, prípadne osobne. Jedná sa hlavne o letenky na dlhé vzdialenosti a aj keď už nie je veľa letov, ktoré by sa online rezervovať nedali, stále sa také predsa len nájdu. Keď sa človek rozhodne rezervovať si letenku telefonicky, rozhodne sa nemusí ničoho báť. Zamestnanci spoločností, ktorí majú takéto rezervácie na starosti sú skutoční profesionáli a presne vedia čo robia.

Osobne

Ľudia, ktorí dodnes neveria modernej technike sú tí, ktorí stále využívajú osobné rezervácie leteniek. Okrem toho takéto rezervácie uprednostňujú aj cestujúci, ktorých bydlisko sa nachádza v blízkosti letiska alebo majú niekoho známeho v cestovnej kancelárii. Osobný styk má svoje výhody. Nepochybne najväčšou z nich je to, že človek sa môže informovať na všetko čo mu nie je jasné. Toto napríklad v žiadnom prípade nie je možné pri online rezerváciách leteniek. Okrem toho môže cestujúci zaplatiť v takomto prípade aj osobne, čo vyhovuje hlavne ľuďom, ktorí sa necítia úplne doma vo sete elektronických prevodov a kreditných kariet. Aj keď je pravda, že každý druh rezervácie leteniek sa dá považovať za bezpečný, pri osobnej kúpe si môže človek byť naozaj istý tým, čo zaplatil.